27η-28η Οκτωβρίου

Αύριο Παρασκευή 27/10/2023 οι μαθητές/ριες θα προσέλθουν κανονικά στο σχολείο και θα σχολάσουν 10.00. Θα έχει λεωφορείο. Θα φέρουν φαγητό και νερό. Θα μοιραστούν γεύματα, οπότε να έχουν μαζί τους και σακούλα.Το Σάββατο 28/10/2023, παρακαλώ, να βρίσκονται στην εκκλησία 10.15 με τα ρούχα της παρέλασης. Από εκεί αναλαμβάνουν οι εκπαιδευτικοί. Υπενθυμίζουμε ότι μόνο γι’ αυτή την παρέλαση, λόγω καιρού, δε θα φορέσουν την μπλούζα αλλά μόνο το άσπρο μακρυμάνικο πουκάμισο. Η Δοξολογία είναι 10.30, στη συνέχεια θα μεταβούμε στον χώρο του Μνημείου (θεατράκι) όπου θα πραγματοποιηθεί η Επιμνημόσυνη Δέηση, οι καταθέσεις στεφανιών και η παρέλαση. Τα παιδιά θα τα παραλάβετε από την πλατεία μετά το τέλος της παρέλασης.